شبکه مش چیست و چرا این تکنولوژی مهم است؟

شبکه مش چیست؟

اگر احساس می‌کنید که این روزها کلمه مش را زیاد می‌شنوید، شما دیوانه نشده‌اید! بسیاری از مردم از عملکرد ضعیف روتر خود خسته شده‌اند! وقتی که شبکه بی‌سیم همه خانه را پوشش نمی‌دهد و اینترنت در نقاط کور بسیار کند است! تعجب می‌کنید که با سرعت کند اینترنت در دهه 80 چطور زنده ماندید!!!! ولی شبکه مش چیست ؟

به شبکه مش خوش آمد بگویید! به جای استفاده از یک روتر که شبکه بی‌سیم تمام خانه را فراهم می‌کند، از یک دستگاه مش استفاده کنید. دستگاه مش از چندین روتر کوچک‌تر که با نام nodes شناخته می‌شوند، برای ایجاد یک شبکه بی‌سیم فراگیر استفاده می‌کند. یکی از این Node ها به مودمی که دارای اینترنت است وصل می‌شود، همانند روتر فعلی شما. سپس دیگر node ها سیگنال را دریافت کرده و آن را در اطراف محل قرارگیری خود گسترش می‌دهند.

تفاوت میان شبکه مش و دستگاه توسعه‌دهنده بی‌سیم چیست؟

اگر از نظر شما شبکه مش، شبیه توسعه‌دهنده بی‌سیم شبکه است، شما درست فکر می‌کنید؛ اما تفاوت‌های این دو چیست؟

در صورت استفاده از توسعه‌دهنده شما باید به صورت دستی به شبکه‌ایجاد شده توسط آن وصل شوید تا بتوانید از مزایای آن بهره‌مند شوید. در واقع هنگامی که در خانه خود در حال جا به جا شدن هستید، دستگاه شما به صورت خودکار بهترین شبکه وصل نمی‌شود.

به عنوان مثال، شما یک روتر با شبکه‌ای به نام “خانه” دارید که شبکه بی‌سیم اینترنت را در خانه شما فراهم می‌کند؛ اما ممکن است در یکی از گوشه‌های منزل شما، آن‌گونه که انتظار دارید، پوشش دهی شبکه بی‌سیم قوی نباشد؛ بنابراین به شکل سنتی شما از یک توسعه‌دهنده در آن نقطه برای افزایش پوشش دهی بی‌سیم استفاده می‌کنید. برای راه‌اندازی این سیستم لازم است نامی برای شبکه بی‌سیم آن انتخاب نمایید، به عنوان نمونه ” خانه 2 “. در نتیجه برای بهره‌مندی از بهترین سیگنال، باید به صورت دستی بین دو شبکه انتخاب نمایید.

قطعا این شیوه، تجربه خوبی در دنیای پیشرفته امروز محسوب نمی‌شود.

با یک سیستم مش، شما یک شبکه بی‌سیم فراگیر خواهید داشت و از آنچه که ” شبکه یکپارچه ” نامیده می‌شود استفاده خواهید کرد: توانایی اتصال به قوی‌ترین سیگنال در هر کجای شبکه، بدون نیاز به تغییر دستی.

مزیت‌های شبکه مش چیست ؟

امروزه، بیشتر از هر زمانی، دستگاه‌های متفاوت به اینترنت متصل می‌شوند. علاوه بر این بیشتر از گذشته در حال حرکت و فعالیت از دستگاه‌های خودمان استفاده می‌کنید. چه مدت از آخرین باری که پشت میز کار خود نشسته‌اید و با کامپیوتر شخصی خودتان کارکرده‌اید می‌گذرد؟

احتمالا شما هم در منزل وقت زیادی را صرف استفاده از تبلت و تلفن همراه خود می‌کنید و به احتمال زیاد شما دستگاهی برای استریم ویدیو، بازی‌های آنلاین و فیلم‌ها دارید. قبل از استفاده از سیستم مش، حتما محدودیت‌هایی برای محل قرارگیری این دستگاه‌ها وجود داشت تا بتوانند به راحتی از اینترنت استفاده نمایند.

به کمک مش، تمامی این مشکلات حل می‌شوند.

Covr دی لینک وارد می‌شود!

دستگاه Covr دی لینک با شبکه بی‌سیم یکپارچه بی‌سیم از آخرین تکنولوژی بی‌سیم مش بهره می‌برد. این دستگاه می‌تواند مساحت 600 متر مربعی را به راحتی پوشش دهد. با استفاده از شبکه دو باند قابل ارائه توسط سه روتر سیستم Covr حداکثر سرعت 1200Mbps فراهم می‌شود. بدین وسیله تمام دستگاه‌های متصل به اینترنت از بالاترین کارایی بهره‌مند خواهند شد. این دستگاه تنها دستگاهی در جهان است که قابلیت تعویض صفحه‌های رنگی آن وجود دارد. به راحتی می‌توانید رنگ هماهنگ با دکوراسیون منزل خود را انتخاب نمایید، دیگر لازم نیست روتر خود را در کمدها مخفی کنید، در نتیجه بهترین عملکرد بی‌سیم را خواهید داشت.

در حالی که شبکه‌های مش برای بسیاری گزینه‌ای عالی هستند ولی ممکن است برخی به شبکه مش نیاز نداشته باشند. این افراد کسانی هستند که در فضاهای کوچک زندگی می‌کنند (آپارتمان یک خوابه، استودیو و …). برای این افراد یک روتر تنها به‌خوبی پاسخگو خواهد بود. در این شرایط هرکدام از دیگر روترهای بی‌سیم ما به‌خوبی نیازها را برطرف خواهند کرد.

شرکت آونگ همکاری خود را یا شرکت بین المللی تایوانی دی لینک آغاز کرده و نماینده رسمی محصولات دی لینک در ایران است. نماد شروع همکاری این دو مجموعه عبارت شناخته شده حوزه شبکه (connected) بوده که نشان دهنده شروع اتصالی پایدار و قابل اعتماد برای این مجموعه است. هم اکنون تمام محصولات دی لینک با گارانتی و خدمات پس از فروش شرکت آونگ در سراسر کشور عرضه می شود.