>چگونه هاردیسک مدل HD710A را برای استفاده در ویندوز آماده کنیم؟

چگونه هاردیسک مدل HD710A را برای استفاده در ویندوز آماده کنیم؟

همانطور که در جریان هستید، هاردیسک HD710A  به صورت پیش فرض جهت استفاده در سیستم عامل مک طراحی شده است، اما با شما می‌توانید با روشی که در ادامه مطلب ارائه می‌دهیم از این دستگاه در سیستم عامل ویندوز نیز استفاده کنید. با ما همراه باشید.

پس از برقراری اتصال هاردیسک با کامپیوتر خود، با راست کلیک بر روی MY Computer و انتخاب گزینه Manager کادری با مشخصات زیر ظاهر می‌گردد.

با انتخاب گزینه Disk Management  در قسمت Storage  به قسمت شناسایی تمام دستگاه‌های ذخیره سازی در سیستم فوق دسترسی ایجاد می‌گردد و همانطور که در شکل بالا مشاهده می‌کنید هاردیسک موردنظر به صورت سه پارتیشن در سیستم عامل ویندوز شناسایی گردیده است .

جهت فرمت‌بندی هاردیسک فوق، برنامه Command prompt  را اجرا می‌کنیم که کادر فوق نمایان می‌گردد. ( برنامه Command prompt  یا همان CMD  در ویندوز به صورت پیش فرض در هنگام نصب ویندوز بر روی سیستم نصب می گردد و در صورت تایپ دستور CMD  در برنامه Run قابل دسترسی می باشد. )
همانطور که در عکس پایین مشاهده می‌کنید پس از تایپ DiskPart  درون کادر CMD، کادر دیگری جهت دسترسی به دیسک‌های درون سیستم  با مشخصات زیر ظاهر می‌گردد.

در این کادر با تایپ Sel Disk …  نسبت به انتخاب هاردیسک HD710A  به جهت فرمت‌بندی اقدام می‌نماییم. لازم به ذکر است شماره دیسک انتخابی در دستور Sel  باید همانند عکس بالا با شماره هارد شما در سیستم عامل‌تان یکسان انتخاب گردد در صورت انتخاب اشتباه امکان فرمت هاردیسک دیگر و یا هارد داخلی سیستم شما می‌باشد. لذا در انتخاب شماره دیسک دقت نمایید.

در ادامه دستور بالا همانند شکل زیر با تایپ دستور Clean نسبت به پاک کردن پارتیشن بندی اولیه هارد اقدام می‌نماییم.

همانطور که در شکل زیر مشاهده می‌نمایید دستور Clean سبب یکپارچه سازی دیسک انتخابی می‌شود.

پس از پاک‌سازی کامل فرمت‌بندی پیش فرض و گشودن مجدد کادر Disk Management، در ادامه نسبت به فرمت بندی دلخواه و سازگار با ویندوز اقدام می‌نماییم .
با راست کلیک بر روی Disk 2 و انتخاب گزینه Initialize disk کادر زیر نمایان می گردد که، تمام گزینه های موجود در کادر را همانند شکل زیر انتخاب می نماییم.

مجددا بر روی Disk 2 راست کلیک میکنیم و گزینه New Simple Volume را انتخاب می‌کنیم که با ادامه مراحلی همانند شکل‌های زیرنسبت به ساخت پارتیشن اقدام می‌گردد.

پس از طی روند فوق، همانطور که در شکل زیر مشاهده می‌نمایید، پارتیشن سازگار با ویندوز در هاردیسک ایجاد می‌گردد.
لازم به ذکر است تمام مراحل فوق از طریق برنامه‌های جانبی قابل نصب بر روی ویندوز نیز انجام پذیر می‌باشد و چنانچه نیازمند بازگردانی فرمت پیش فرض هاردیسک فوق (فرمت سازگار با سیستم عامل مک) می باشید، با استفاده از برنا مه‌های پارتیشن‌بندی همچون پاراگون و یا غیره نسبت به بازگردانی فرمت اقدام نمایید.

By |۱۳۹۴/۶/۱۹ ۱۳:۵۵:۰۴شهریور ۱۹ام, ۱۳۹۴|مقاله, مقاله آموزشی IT|بدون ديدگاه

About the Author:

ثبت ديدگاه