زمان ارزشمندتان را درLOADING هدر ندهید!

افزایش سرعت لپ‌تاپ با استفاده از SSD

کند ترین حافظه در سیستم شما (البته به جز دیسک های نوری) هارد دیسک است. هارد کامپیوتر محل ذخیره تمام اطلاعات و داده های ما می باشد، اما سرعت انتقالِ اطلاعاتِ آن در مقایسه با پردازنده اصلی (CPU) و حافظه رم بسیار پایین تر است، این امر موجب شده تا محصولات جدیدی به نام SSD یا سالید درایو ها تولید و جایگزین آن ها شوند.اس اس دی (SSD)ها یا سالید درایوها به جای دیسک های مغناطیسی از چیپ فلش سیلیکونی برای ذخیره اطلاعات استفاده می کنند و سرعتشان به 5 برابر هارد دیسک ها نیز می رسد.

درایوهای اس اس دی امروزه در حال تبدیل شدن به حافظه اصلی به جای هارد دیسک ها هستند زیرا نیاز به سرعت حافظه هر روز در حال بالا رفتن است. درایو تازه به بازار رسیده ADATA SP920 برای اکثر کاربردها مناسب است و در انتقال فایل های مولتی مدیای فشرده سازی نشده بسیار سریع تر از بقیه حافظه ها عمل می کند. یعنی برای اکثر کاربردها به خصوص بازی های گرافیک بالا، تدوین فیلم، فعالیت های گرافیکی، کار با صدا و موزیک و غیره بسیار سریع تر از بقیه درایو ها عمل می کند.

سرعت خواندن این درایو به 560 و سرعت نوشتن آن به 500 مگابایت در ثانیه می رسد. به علاوه این سرعت بالا، SP920 می تواند در حالتی که فضای آن 90% بیشتر هم پر شده است سرعت خود را در همان اندازه حفظ کند. بیشتر درایوهای اس اس دی بعد از پر شدن 90 درصدی سرعت خود را از دست می دهند.

نکته جالب دیگر اینکه SP920 در ظرفیت های 128 ، 256 ، 512 گیگابایت و حتی 1 ترابایت ارائه شده است و مانند بقیه درایوهای ای دیتا 7% فضای بیشتر ارائه می دهد تا تمام فضای درایو قابل دسترسی باشد. نرم افزار جدیدی به نام SSD Toolbox نیز همراه آن وجود دارد که می تواند طول عمر و وضعیت درایو شما را اعلام کند و ابزارهایی برای بالا بردن سرعت و نظم درایو و مدیریت آن را دارا می باشد.