هارد دیسک‌های جدید 22 و 26 ترابایتی وسترن دیجیتال!

اخیراً یک خبر در بازار هارد دیسک‌های اینترنال مورد توجه قرار گرفته است و آن عرضه هارد دیسک‌های 22 و 26 ترابایتی توسط شرکت وسترن دیجیتال است.

این هاردها که جزو دسته هارد دیسک‌های با ظرفیت بالا محسوب می‌شوند، بر اساس فناوری‌های CMR و SMR طراحی و ساخته شده‌اند. در این مقاله قصد داریم با این هاردهای اینترنال فوق العاده بیشتر آشنا شویم.

آشنایی با هارد دیسک‌های با ظرفیت بالای وسترن دیجیتال

هارد دیسک 22 ترابایتی یکی از جدیدترین محصولات وسترن دیجیتال است که در ساخت آن از فناوری جدیدی تحت عنوان ePMR استفاده شده است.

ePMR به معنی استفاده از فناوری ضبط داده تحت میدان مغناطیسی عمودی است که از نظر مصرف انرژی، در مقایسه با فناوری‌های قدیمی‌تر، مقرون‌به‌صرفه‌تر است.

به عبارت دیگر با کمک این فناوری حجم بیشتری از داده‌ها با صرف انرژی کمتر روی دیسک‌های مغناطیسی هارد ثبت می‌شوند، بنابراین چگالی ثبت داده در این روش بیشتر خواهد بود. علاوه بر این، تکنولوژی OptiNAND نیز در این هارد دیسک‌های جدید شرکت وسترن استفاده شده است.

به کمک این فناوری، امکان ثبت داده‌ها در سطح سکتور روی هارد فراهم شده است. به این معنا که احتمال از دست رفتن داده‌ها به حداقل می‌رسد زیرا داده‌ها روی تراشه‌های حافظه NAND ذخیره‌سازی می‌شوند.
علاوه بر این، استفاده از تراشه‌های حافظه NAND برای ذخیره اطلاعات، به سرعت هارد دیسک در ثبت داده‌ها شتاب بیشتری می‌بخشد. OptiNAND با فناوری مورد استفاده در هارد دیسک‌های هیبریدی متفاوت است و در آن، از تراشه‌های حافظه NAND برای ثبت و ضبط داده‌های اصلی و متا داده‌ها استفاده خواهد شد.

این هارد دارای 10 پلاتر است که همگی توسط گاز هلیوم پر شده‌اند. به دلیل بالا بودن تعداد پلاترها در این مدل هارد دیسک، از درایور هد سه مرحله‌ای استفاده شده است که دقت هد را افزایش می‌دهد.

هارد دیسک‌های 26 ترابایتی وسترن دیجیتال با نام تجاری Ultrastar DC HC670 از فناوری UltraSMR استفاده کرده‌اند. به لطف استفاده از این فناوری، الگوریتم‌های تصحیح خطا در هارد دیسک‌های جدید وسترن بهبود یافته است.

همچنین در این محصولات، از تراشه‌های حافظه UFS استفاده شده که در کنار فناوری OptiNAND، قابلیت ArmorCache را برای هارد دیسک‌های وسترن ارائه کرده است.

این فناوری، نمونه‌ای از نسل جدید حافظه‌های کش غیر فرار است که باعث افزایش کارایی دستگاه‌های ذخیره‌سازی می‌شود. با کمک فناوری ArmorCache در صورت قطع شدن برق نیز، اطلاعات حافظه کش از بین نرفته و در تراشه‌های حافظه باقی می‌ماند.

بنابراین مکانیزم تخلیه حافظه کش در هارد دیسک که در مدل‌های قدیمی‌تر این حافظه‌ها انجام می‌شد، در هارد دیسک‌های جدید وسترن دیجیتال مورد نیاز نخواهد بود.

هارد دیسک‌های 22 و 26 ترابایتی جدید وسترن دیجیتال برای اولین بار توسط سرویس‌دهنده‌های Cloud مورد استفاده قرار گرفت. به طور خاص این سرویس‌دهنده‌ها، از مدل‌های Ultrastar DC HC570 و Ultrastar DC HC670 استفاده کرده‌اند.

با این وجود، عرضه این محصولات به صورت انبوه در بازار هنوز به طور کامل صورت نگرفته اما پیش‌بینی می‌شود در آینده‌ای نزدیک شاهد ارائه این محصولات در بازارهای جهانی باشیم.

هارد دیسک‌های ظرفیت بالای وسترن به صورت خاص برای کاربردهای تجهیزات نظارتی با عملکرد 24/7، ذخیره‌سازی تحت شبکه و کاربردهای سازمانی ارائه شده است.

اخیراً هارد دیسک 22 ترابایتی CMR از سری محصولات WD Purple Pro برای استفاده در تجهیزات نظارتی، هاب‌های دوربین مداربسته و دستگاه‌های DVR توسعه یافته و عرضه شده است.

 به زودی می‌توانید این محصولات را با گارانتی متمایز و خدمات ارزش افزوده بی رقیب آونگ تهیه کنید.