آموزش فعالسازی تایپ صوتی فارسی در اندروید

تایپ صوتی فارسی در اندروید

تایپ صوتی از قابلیت هایی است که مورد توجه بسیاری از کاربران و علاقه مندان به تکنولوژی قرار گرفته است. این قابلیت در مواردی که تایپ کردن دشوار باشد بسیار کاربردی خواهد بود. در واقع تمامی کاربران در روزمره به تایپ برای جستجو و یا مکالمات از طریق پیامرسان ها نیاز خواهند داشت در نتیجه تایپ صوتی بخشی از تایپ روزمره را ساده تر می کند و غلط های املایی را کاهش می دهد. استقبال و علاقه کاربران به تایپ صوتی باعث شد تا گوگل نیز این قابلیت را در اندروید در اختیار کاربرانش قرار دهد.

اخیرا نیز شاهد پشتیبانی تایپ صوتی گوگل از زبان فارسی بوده ایم که این موضوع خبر خوشی برای فارسی زبانان است. از این پس به کمک تایپ صوتی گوگل می توانید با بیان جملات، عبارات و یا کلمات، متن تایپ شده را در اختیار داشته باشید. در این مطلب نحوه فعالسازی تایپ صوتی فارسی را در اندروید در اختیارتان قرار خواهیم داد.

برای فعالسازی این قابلیت ابتدا باید کیبورد گوگل را به عنوان کیبورد اصلی و پیش فرض انتخاب کنید و آن را فعال نمایید. برای شروع وارد تنظیمات (Settings) شوید.

مرحله یک آموزش تایپ صوتی فارسی

در صفحه تنظیمات گزینه Language & input را انتخاب کنید.

مرحله یک آموزش تایپ صوتی فارسی

در این بخش باید تایپ صوتی گوگل را که با عنوان Google voice typing ارائه شده است، تیک بزنید تا این قابلیت در کیبورد شما فعال شود.

Step three Persian voice typing tutorial

در نهایت باید وارد پیام ها شوید و برای تایپ متن، کیبورد خود را باز کنید. بر روی میکروفونی که در کیبورد شما قرار گرفته کلیک کنید تا در بخش تنظیمات بتوانید زبان فارسی را فعال نمایید.

مرحله چهارم آموزش تایپ صوتی فارسی

در کادر باز شده بر روی علامت تنظیمات کلیک کنید.

مرحله ۵ آموزش تایپ صوتی فارسی

وارد بخش Languages شوید و زبان فارسی را انتخاب نمایید تا فعال شود و در نهایت تنظیمات جدید را ذخیره کنید.

مرحله ششم فعالسازی تایپ صوتی فارسی

برای تست این قابلیت می توانید بر روی میکروفون موجود در کیبورد کلیک کنید و جملات و عبارات خود را بیان نمایید تا تایپ شوند. خواهید دید که این قابلیت از دقت و عملکرد بالایی برخوردار است و برای تایپ سریع و بدون غلط بسیار مناسب و کاربردی خواهد بود. این قابلیت برای تایپ در تمام بخش های گوشی اندروید شما قابل استفاده خواهد بود. وجود هوش مصنوعی در این سیستم تایپ صوتی، قدرت تشخیص کلمات و جملات عامیانه را نیز ساده تر کرده است در نتیجه قطعا برای همه مفید و کاربردی خواهد بود.