بررسی موس پد گیمینگ XPG مدل BATTLEGROUND XL PRIME

رسانه legitreviews دربررسی موس پد XPG BATTLEGROUND XL PRIME مینویسد: این ماوس پد یک صفحه‌ی بسیار بزرگ را برای بازی کردن با کامپیوترهای دسکتاپ فراهم می‌کند. سطح خارجی این موس پد از پارچه‌ی کوردورا (CORDURA) تهیه شده که در برابر قطرات آب و خط و خش مقاوم است. وقتی آب یا سایر مایعات روی سطح این موس پد بریزد، جذب نمی‌شود. همچنین در دو ناحیه، نورپردازی RGB دارد که جذابیت ظاهری آن را افزایش می‌دهد. همه‌ی این ویژگی‌ها روی یک پوشش لاستیکی ضد لغزش سوار شده است که چسبندگی خوبی روی سطح صاف ایجاد می‌کند. اگر قیمت موس پد BATTLEGROUND XL PRIME را به نسبت اندازه‌ی بزرگ آن بسنجیم، واقعا در مقابل رقبای خود حرف‌هایی برای گفتن دارد.

موس پد گیمینگ XPG مدل BATTLEGROUND XL PRIME

[table id=1352 /]

جعبه‌گشایی موس پد XPG BATTLEGROUND XL PRIME

با خارج کردن موس پد گیمینگ BATTLEGROUND XL PRIME از جعبه، آن را در یک بسته‌بندی پلاستیکی می‌بینیم که دور یک مقوای گرد پیچیده شده است. این لوله‌ی مقوایی برای حفاظت از موس پد در درون جعبه، قرار گرفته است.

بسته بندیXPG-Battleground-XL-Prime-Mouse-Pad

لوازم جانبی شامل یک دفترچه‌ی راهنمای استفاده‌ی سریع، کارت گارانتی و مجموعه‌ای از برچسب‌های XPG می‌شود. به علاوه، کابل میکرو یواس‌بی هم وجود دارد که برای اتصال برق چراغ LED به ماوس پد وصل می‌شود.

محتویات جعیه BATTLEGROUND XL PRIME

وقتی برای اولین‌بار موس پد BATTLEGROUND XL PRIME برند XPG را از نزدیک ببینید، تازه متوجه بزرگی آن می‌شوید. با 900 میلی‌متر طول و 420 میلی‌متر عرض، بیشتر از یک کیبورد با سایز استاندارد و یک موس، فضا در اختیار دارید. از آنجایی که بیشتر مردم راست‌دست هستند، کنترلر LED در قسمت بالای سمت چپ قرار گرفته است. این کار باعث می‌شود افراد راست‌دست، فضای بیشتری در اختیار داشته باشند و بتوانند به راحتی موس را حرکت دهند.

جنس رویه BATTLEGROUND XL PRIME

سطح زیر ماوس پد از لاستیک ضد لغزش ساخته شده تا در هنگام بازی کردن، از تکان خوردن آن جلوگیری کند.

جنس زیر BATTLEGROUND XL PRIME

اگر نگاهی به کنترلر LED بیندازیم، می‌توانیم پورت میکرو یواس‌بی و نشان کوردورا (CORDURA) را ببینیم. بر روی کنترلر یک دکمه وجود دارد که برای تغییر رنگ LED و جلوه‌های نورپردازی استفاده می‌شود. انجام این کار به ترکیبی از کلیک‌های مختلف نیاز دارد که به زبان ساده در دفترچه‌ی راهنما نوشته شده است.

کنترلر BATTLEGROUND XL PRIME

تجربه‌ی استفاده از موس پد گیمینگ BATTLEGROUND XL PRIME

نورپردازی کنترلر LED ما را تحت تأثیر قرار داد. شعاع نور LED از هر دو سمت کنترلر ساطع می‌شود که دو ناحیه‌ی نورپردازی RGB از همین نقاط نشأت می‌گیرد. در نوار LED که به دور لبه‌ی موس پد کشیده شده، چراغ LED وجود ندارد. در عوض، به نظر می‌رسد که نور را منعکس و هدایت می‌کند. وقتی موس پد XPG BATTLEGROUND XL PRIME در محیطی تاریک قرار گیرد، خروجی نور حتی در لبه‌ی پایین سمت راست هم بسیار خوب است؛ اما چون منبع نور LED از کنترلر می‌آید، گوشه‌ی بالا در سمت چپ، همیشه روشن‌تر است.

نورپردازی BATTLEGROUND XL PRIME

وقتی پای گیمینگ به میان می‌آید، موس پد BATTLEGROUND XL PRIME با هر دو مدل موس‌های گیمینگ یعنی لیزری و اپتیکال (نوری) به خوبی جفت می‌شود. برای آنکه مشکلی در حرکت موس ایجاد نشود، دقت کنید که سطح زیر موس پد صاف باشد. هنگام تجربه‌ی استفاده از این موس پد، تفاوت چشم‌گیری بین این مدل و کورسیر MM350 احساس نکردیم.

نمای نزدیک به BATTLEGROUND XL PRIME

حالا نگاه دقیق‌تری به نوار LED می‌کنیم که دور ماوس پد کشیده شده است. نوار LED با یک نخ پلاستیکی به موس پد وصل شده است. این نخ پلاستیکی، در عین حال که به دور نوار LED پیچیده شده، به پد ماوس هم دوخته شده است. اینکه این نوع طراحی چقدر دوام دارد، دقیقا مشخص نیست و در طول استفاده معلوم می‌شود. در هنگام استفاده متوجه شدیم که دست ما و کابل موس چندین بار با نوار LED تماس پیدا می‌کند. این اتفاق باعث می‌شود از نظر راحتی، خیلی عالی نباشد. شاید استفاده از یک بانجی موس (نگه‌دارنده‌ی کابل موس) برای جلوگیری از تماس کابل، فکر خوبی باشد.

نورپردازی لبه BATTLEGROUND XL PRIME

برداشت کلی از ماوس پد گیمینگ BATTLEGROUND XL PRIME

به طور کلی، XPG مدل BATTLEGROUND XL PRIME یک موس پد فوق‌العاده است که سطحی وسیع را برای کیبورد با اندازه استاندارد و یک موس فراهم می‌کند. نورپردازی RGB تقریبا تمام محیط ماوس پد را در بر می‌گیرد و پارچه‌ی کوردورا (CORDURA) در مقابل خط و خش و پاشیده شدن قطرات مایع مقاوم است. قطرات آب یا نوشیدنی‌های گازدار به داخل پارچه نفوذ نمی‌کند؛ اما چیزی شبیه به الکل ایزوپروپیل این پارچه را خیس می‌کند؛ چون قطبی بودن آن، کمتر از آب است.

پارچه‌ی کوردورا یک ویژگی کم‌نظیر است که نصیب این محصول شده است و نورپردازی RGB نیز چیزی است که کمتر در موس‌پدهای نرم می‌بینیم. شاید در آغاز استفاده از آن، حرکت موس کاملا روان نباشد؛ اما پس از اندکی استفاده، جا می‌افتد و هیچ مشکلی از این نظر نخواهید داشت. این محصول با دو سال گارانتی آونگ عرضه می‌شود. در مجموع، با توجه به ویژگی‌های برجسته، موس پد گیمینگ BATTLEGROUND XL PRIME را پیشنهاد می‌کنیم و نشان تأیید خود را به آن می‌دهیم.

برداشت کلی از ماوس پد گیمینگ BATTLEGROUND XL PRIME

سخن آخر

اگر به دنبال یک موس پد بزرگ می‌گردید که در برابر خراش و مایعات مقاوم باشد و نورپردازی RGB هم داشته باشد، ما مدل BATTLEGROUND XL PRIME از XPG را پیشنهاد می‌کنیم.