پازل: دنباله اعداد | جایزه هفته: دو دستگاه درایو SDD ای‌دیتا با ظرفیت ۶۴ گیگا‌بایت

اگر دوست دارید آخر هفته کمی فسفر بسوزانید و خود را برای کار آماده کنید، بخش «پازل» برای شماست. در بخش «پازل» معماهای متنوعی برای کاربران منتشر می‌شود. در ادامه با شصت و سومین قسمت از سری «پـازل» همراه ما باشید.

بخش «پازل» به صورت هفتـگی و در روزهای جمعه منتشر می‌شود. شصت و سومین قسمت از سری «پازل» شامل دو بخش است: پاسخ معمای شصت و دوم و البته یک «پازل» جدید!

این هفته به قید قرعه، به دو نفر از کاربرانی که به پازل، پاسخ صحیح بدهد، درایو SDD ای‌دیتا با ظرفیت ۶۴ گیگا‌بایت اهداء خواهد شد.

پاسخ معمای شماره شصت و دو

در پازل هفته گذشته، با دو خط آبی و قرمز روبرو شدیم که اضلاع یک مکعب مربع را در بر گرفته بودند. هدف، یافتن خط کوتاه‌تر بود. اگر واحد طول را از محل برخورد خط به یک ضلع تا ضلع مجاور آن در نظر بگیریم. طول خط آبی ۸ واحد و طول خط قرمز ۷ واحد است. در نتیجه خط قرمز کوتاه‌تر است.

در طول هفته گذشته نزدیک به ۱۹هزار نفر در پازل شرکت‌ نمودند. بر خود لازم می‌دانیم از مشارکت تک‌تک کاربران گرامی در سری «پازل» صمیمانه تشکر و قدردانی نماییم. توجه شما بهبخش «پازل» باعث افتخار ما است.

بـرنـدگان

برنده خوش‌شناس «پازل شصت و دوم» عبارت از:

آقای رامین مرادیآقای رامین مرادی، ۲۰ ساله از اهواز، دانشجوی مهندسی مکانیک
همانگونه که پیش‌تر نیز اشاره شده بود، از طرف شرکت آونگ، به برنده، یک دستگاه درایو SSD مدل SX900 اهداء خواهد شد. ما نیز صمیمانه به ایشان تبریک گفته و برایشان سلامتی و موفقیت آرزومندیم.

* * *
معمای شماره ۶۳: جمعه ۲۳/آبان/۱۳۹۳

(معمای هوش؛ سطح سخت)

در دنباله اعداد زیر، به جای علامت سؤال عدد مناسب قرار دهید.

۱ ، ۴ ، ۹ ، ۱۸ ، ۳۵ ، ؟

منبع طرح معما‌های سری «پازل» اینترنت نیست؛ اما در دنیای اینترنت، ممکن است پاسخ هر چیزی یافت شود. پس اگر جوابی در اینترنت یافتید، به دوستانتان احترام گذاشته و آن را منتشر نکنید. علاوه بر این، از آنجا که بخش نظرات مقاله‌های «پازل»، محل تبادل نظر و راهنمایی محسوب می‌شود، جهت احترام به حقوق خود و سایر کاربران، از ارسال نظرات غیرمرتبط خودداری نمایید.

لطفاً پاسخ خـود را تنـها به ایمیل زیر ارسال و از نوشتن پاسخ در بخش نظرات خودداری نمایید.
اگر قصد داریـد پـاسـخ‌ خــود را ارسال کنــید، لــطفـاً بــه موارد زیــــر تـوجـه کنید:
ایمیل آدرس:puzzle[at]zoomit.ir // موضـوع (Subject) ایمیل: Puzzle 63
در بدنه ایمـیل نیز پـاسخ مـــعما، نــام، سن و شـمـاره تـماس خـود را درج نمـــایید.
تا ساعت ۱۲ ظهر روز پنجشنبه فرصت دارید که به این معما پاسخ دهید. برای بهتر شدن «پـازل» نظرات و پیشنهادهای خود را درباره این بخش، حتماً با ما در میان بگذارید.