پازل: ملاقات و آشنایی | جایزه هفته: دو دستگاه اسپیکر ویبره‌دار بی‌سیم Supersonic-X

اگر دوست دارید آخرِ هفته کمی فسفر بسوزانید و خود را برای کار آماده کنید، بخش «پازل» برای شماست. در بخش «پازل» معماهای متنوعی برای کاربران منتشر می‌شود. در ادامه با هفتاد و یکمین قسمت از سری «پـازل» همراه ما باشید.

به «پازل» خوش آمدید! بخش «پازل» به صورت هفتـگی و در روزهای جمعه منتشر می‌شود. هفتاد و یکمین قسمت از سری «پازل» شامل دو بخش است: پاسخ معمای هفتادم و البته یک «پازل» جدید! در ادامه با ما همراه باشید.

پازل این هفته با حمایت شرکت آونگ برگزار می‌شود. این هفته به قید قرعه، به دو نفر از کاربرانی که به پازل، پاسخ صحیح بدهد، اسپیکر ویبره‌دار بیسیم Supersonic-X اهداء خواهد شد.

پاسخ معمای مضنونین

 

پازل هفتاد به راحتی قابل حل است. با توجه به توضیحات معما، تنها سه حالت ممکن وجود دارد:

متهم اول متهم دوم متهم سوم
راست دروغ دروغ
دروغ راست دروغ
دروغ دروغ راست

دروغ بودن جمله‌ متهمان اول و سوم به طور همزمان غیرممکن است. چون در این حالت متهم اول به طور همزمان گناهکار و بی‌گناه می‌شود. پس حالت دوم به هیچ عنوان رخ نخواهد داد. بر اساس احتمال اول، متهم دوم و بر اساس احتمال سوم، متهم اول گناهکار است.

بنابراین متهم سوم به طور حتم بی‌گناه بوده و احتمال گناه‌کار بودن دو متهم دیگر ۵۰ درصد است.

بر خود لازم می‌دانیم از مشارکت تک‌تک کاربران گرامی در سری «پازل» صمیمانه تشکر و قدردانی کنیم. توجه شما به بخش «پازل» باعث افتخار ما است.

بـرنـدگـان

برنده خوش‌شناس «پازل هفتاد» عبارت است از:

آقای شهریار داوودی، ۲۲ ساله از تهران، دانشجوی کارشناسی برق
همانگونه که پیش‌تر نیز اشاره شده بود، از طرف شرکت آونگ، به آقای داوودی، یک دستگاه هارددیسک اکسترنال HD710 اهداء خواهد شد. ما نیز صمیمانه به ایشان تبریک گفته و برای وی سلامتی و موفقیت آرزومندیم.

* * *
معمای شماره ۷۱: جمعه ۱۹/دی/۱۳۹۳

(معمای ریاضی؛ سطح متوسط)

دوازده نفر در یک مصاحبه کاری شرکت می‌کنند. هر فرد با تمام افراد قبل و بعد از خود آشنا شده و با آن‌ها دست داده است. شرکت‌کنندگان در این مصاحبه کاری چند بار با یکدیگر دست داده‌اند؟

منبع طرح معما‌های سری «پازل» اینترنت نیست؛ اما در دنیای اینترنت، ممکن است پاسخ هر چیزی یافت شود. پس اگر جوابی در اینترنت یافتید، به دوستانتان احترام گذاشته و آن را منتشر نکنید. علاوه بر این، از آنجا که بخش نظرات مقاله‌های «پازل»، محل تبادل نظر و راهنمایی محسوب می‌شود، جهت احترام به حقوق خود و سایر کاربران، از ارسال نظرات غیرمرتبط خودداری نمایید.

لطفاً پاسخ خـود را تنـها به ایمیل زیر ارسال و از نوشتن پاسخ در بخش نظرات خودداری نمایید.
اگر قصد داریـد پـاسـخ‌ خــود را ارسال کنــید، لــطفـاً بــه موارد زیــــر تـوجـه کنید:
ایمیل آدرس:puzzle[at]zoomit.ir // مـوضـوع (Subject) ایمیل: Puzzle 71
در بدنه ایمـیل نیز پـاسخ مـــعما، نــام، سن و شـمـاره تـماس خـود را درج نمـــایید.
تا ساعت ۱۲ ظهر روز پنجشنبه فرصت دارید که به این معما پاسخ دهید. برای بهتر شدن «پـازل» نظرات و پیشنهادهای خود را درباره این بخش، حتماً با ما در میان بگذارید.