پاسخ به سوالات متداول درباره محصولات XPG

Gaming Accessories

 هیت سینک مدل STORM

  • به دلیل اینکه کارت گرافیکی یا دیگر تجهیزات نصب شده روی مادربورد فضای زیادی را اشغال کرده اند امکان نصب هیت سینک STORM وجود ندارد. 

پاسخ : ابعاد این محصول عبارت است از۴۱/۸ سانتی متر(طول) * ۲/۲ سانتی متر (عرض) * ۴/۲ سانتی متر (ارتفاع). مکان اسلات های M.2  در مادربردهای مختلف یکسان نیست. در نتیجه ممکن است که فضای کافی برای نصب قطعاتی مانند کارت گرافیک یا  اسلات PCIe3*1 وجود نداشته باشد. به کاربران توصیه می شود که وجود یک اسلات M.2 اضافه بر روی مادربرد را چک کنند و قبل از خرید STORM از وجود فضای کافی در مادربرد اطمینان حاصل نمایند.

  • آیا می توان این هیت سینک را روی لپ تاپ نصب کرد ؟

این محصول در واقع  برای کامپیوترهای رومیزی مناسب است. ابعاد این محصول عبارت است از۴۱/۸ سانتی متر(طول) * ۲/۲ سانتی متر (عرض) * ۴/۲ سانتی متر (ارتفاع) در نتیجه برای کامپیوترهای همراه یا لب تاپ ها مناسب نیستند.

  • وقتی که STORM از طریق مادربورد نورپردازی RGB را کنترل می کند، به نظر می رسد که رنگ قرمز یا رنگ های روشن تر با سایر رنگ ها ترکیب شده اند. 

نور RGB در STORM از ترکیب سه LED قرمز(R)، سبز(G) و آبی (B)تشکیل می شوند. این لامپ ها رنگ های تولید شده را کنترل می کنند. در حال حاضر در بعضی از مادربرد ها  ممکن است در هنگام کنترل نور RGB ،سیگنالی از این سه طیف قرمز،سبز یا آبی حذف شود و در نتیجه در ایجاد رنگی که بیشترین مورد استفاده را دارد یعنی قرمز مشکلاتی به وجود بیاید .

  • چرا هیت سینک STORM در زمان کار کردن صدای زیادی ایجاد می کند ؟

محدوده ی ولتاژکاری دستگاه 10.5 تا 12 ولت است که به کاربر برای تنظیم سرعت هواکش بر اساس میزان حجم صدا اختیار می دهد. میزان روشنایی نیز با ولتاژ مرتبط است، بنابراین هنگامی که ولتاژ به زیر ۱۱ ولت می رسد میزان روشنایی نیز تحت تاثیر قرار میگیرد. XPG در تلاش است تا مدلی کم سروصدا را در آینده طراحی کند تا کاربران بتوانند از مدلی پیشرفته تر استفاده کنند.

 کیبورد گیمینگ مدل INFAREX K20

  • چگونه از طریق کیبورد گیمینگ مدل K20 میتوان screenshot گرفت ؟ 

در نسخه های ۷،۸ و ۱۰ ویندوز این قابلیت قرار داده شده است که “Snipping Tool”  نام دارد. برای استفاده از این قابلیت این مراحل را باید طی کنید:

۱-وارد قسمت  Start Menu شوید ودر قسمت جستجو عبارت  “Snipping Tool” را وارد نمایید.

۲-بر روی “Snipping Tool”کلیک راست کنید و گزینه ی “Properties” را انتخاب نمایید.

۳- در قسمت “Shortcut key”یا کلید میانبر کلید مد نظرتان را انتخاب کنید.

۴-حال با کلید میانبری که انتخاب کردید میتوانید اسکرین شات بگیرید.

Gaming Audio

هدفون مدل EMIX H30/SOLOX F30

  • چرا فقط از یک گوشی هدفون صدا می آید؟ 

مطمئن شوید که جک 3.5 میلیمتری صدا به درستی در SOLOX F30 قرار گرفته است. به منظور داشتن کیفیت صدای بهتر این جک از فلز ساخته شده است در نتیجه باید کاملا در داخل پورت 3.5 میلیمتری صدای SOLOX F30 کیپ شود.

  • هدفون XPG  با موفقیت نصب شده است اما همچنان یا صدایی به گوش نمیرسد یا از طرق دیگر ( مثلا اسپیکر سیستم ) شنیده می شود.

اول باید مطمئن شوید که هدفون XPG بعنوان وسیله ی پیش فرض برای پخش صدا  انتخاب شده باشد. بر روی آیکون صدا در نوار وظیفه یا task bar  کلیک راست کنید. آنگاه گزینه ی  XPG High-Speed True HD Audio را بعنوان گزینه ی پیش فرض برای پخش صدا انتخاب کنید.

  • آیا گیرنده ی صدا در سمتی که لامپ قرار دارد، واقع شده است؟ یا در سمتی که علامت میکروفن و جک صدا قرار دارد ؟

گیرنده ی صدا در سمتی که میکروفن و سوکت صدا قرار دارند ، واقع شده است. در صورتیکه میکروفن درست نصب شده باشد چراغ روشن می شود و اگر چراغ روشن نشود. می توان نتیجه گرفت که میکروفن در حالت خاموش، سایلنت و یا در حال ضبط صداست.

هدفون مدل EMIX I30

  • وقتی هدفون را مستقیما به کامپیوتر وصل می کند سو صدای غیر عادی شنیده می شود. 

وقتی کابل 3.5 میلیمتری را به جک صدا روی هدفون EMIX I30 متصل می کنید هم صدا را از طریق هدفون می شنوید و هم می توانید از میکروفون آن استفاده کنید. در نتیجه بهترین و مناسب ترین انتخاب برای تلفن های هوشمند، تبلت ها و سایر وسایل قابل حمل است. در کامپیوترهای شخصی نیز با استفاده از یک میکروفن و سوکت های جداگانه می توان صدا را پخش کرد. در نتیجه برای اینکه EMIX I30 با کامپیوتر بتواند بدرستی کار کند باید از یک مبدل تک ورودی – دو خروجی (SIDO) استفاده کرد.