راهنمای خرید روتر بی سیم

روتر در واقع هاب شبکه شماست! این جادوگر در پشت پرده، اطمینان حاصل می­کند که کامپیوترها، تبلت­ها، تلفن­های هوشمند، کنسول­های بازی و تلویزیون­های هوشمند می­توانند بدون مشکل به اینترنت و به یکدیگر وصل شوند. وقتی صحبت از روتر می شود، انتخاب­های بسیار زیادی با ویژگی­های بی نظیری وجود دارد. امری که می­تواند انتخاب بهترین گزینه را به یک چالش تبدیل نماید. این راهنمای خرید روتر بی سیم اطلاعات لازم و توصیه­ هایی سریع  برای انتخاب بهترین روتر  را در اختیار شما قرار می دهد.

 

دو ویژگی مهم

در حالی که هنوز امکان خرید یک روتر سیمی وجود دارد، که نیاز به اتصال فیزیکی به دستگاه­های شما با یک کابل اترنت دارد، مدل­های Wi-Fi (بی سیم) ابزار انعطاف پذیرتری برای اتصال دستگاه­ها در دنیای بی سیم رو به رشد امروزی است. در اینجا به راهنمای خرید روتر بی سیم و بررسی دو ویژگی مهم در روترهای بی­سیم می­پردازیم : 1- محدوده پوشش­دهی بی­سیم 2- سرعت شبکه بی­سیم

محدوده پوشش دهی بی سیم

محدوده پوشش­دهی روتر بستگی به عوامل بسیاری دارد. از تعداد رادیوها و آنتن­ها، فرکانس­های قابل پشتیبانی گرفته تا رابط­های کاربری  و بسیاری عوامل دیگر. نکته قابل توجه آن که: روترهایی با تکنولوژی بی سیم AC بهترین پوشش دهی را در دورترین نقاط  فراهم می­کنند و در مرحله بعدی روترهای سری  N قرار دارند. اگر میخواهید شبکه بی سیم قابل اعتمادی داشته باشید ، شبکه بی سیم G را فراموش کرده و از روترهای سری AC لذت ببرید.

سرعت شبکه بی سیم

روتر ها از زمان عرضه به بازار تا امروز راهی طولانی را سپری کرده اند. روتر های سری AC، سه برابر سریعتر از روترهای سری N عمل می­کنند. و روترهای سری N ، 14 برابر سریعتر از روترهای سری G هستند. اگر شما از برنامه هایی استفاده می­کنید که نیاز به ارتباط پایدار اینترنت دارند، مانند استریم ویدیوهای 4K و یا بازی های آنلاین، بیسیم سری AC عملکردی به مراتب بهتر نسبت به سری N و G در اختیار شما قرار میدهد.

 

قابلیت هایی که شما به دنبال آن هستید

اتصالات دو باند

هنگام خرید روتر، با روترهای تک باند و دوباند مواجه خواهید شد. روترهای تک باند تنها در فرکانس 2.4 گیگاهرتزی کار خواهند کرد. این پهنای باند برای گشت و گذار در اینترنت به خوبی پاسخگو است، اما برای برنامه هایی که نیاز به پهنای باند بالا دارند، مانند استریم ویدیو مناسب نیست.
روترهای دوباند اطلاعات را بر روی دو باند 2.4  گیگاهرتز و 5 گیگاهرتز ارسال میکنند و همین امر موجب کاهش تداخلات فرکانسی بین دستگاه ها می شود. با استفاده از روترهای دوباند میتوانید، به صورت همزمان در باند 5  گیگاهرتزی به صورت آنلان فیلم ببینید و در باند 2.4هرتز به مرور اینترنت بپردازید.

نتیجه گیری آن که: بهره مندی از دوباند به معنای تداخل کمتر و سرعت بیشتر است. تمام روترهای سری AC و برخی روترهای سری N قابلیت عملکرد دوگانه را ارایه می دهند.

اتصالات سه باند

با استفاده از روترهای سه باند، به راحتی از مزایای داشتن یه باند 5 گیگاهرتزی بیشتر بهره مند شوید. میتوان روترهای چندباند را مانند یک بزرگراه درنظر گرفت که با داشتن باند جدید، امکان ترافیک و تراکم ماشین ها (دستگاه ها) کاهش می یابد. بنابراین برای خانواده هایی که چندین نفر از اعضای خانواده، هر کدام دارای چندین دستگاه بی سیم هستند و نیاز به پهنای باند بالا دارند، علاوه بر آن تعدادی از دستگاه هوشمند منزل نیز به اینترنت وصل خواهند شد ،پهنای باند بیشتر کمک میکند تا همگی از اتصالی با کیفیت بهتر بهره مند شوند. فناوری Tri-Band یک مفهوم نسبتا جدید است، اما اگر شما علاقه مند به روتر Tri-Band هستید ،روتر AC5300 Ultra Wi-Fi دی-لینک از این تکنولوژی پشتیبانی میکند.

تکنولوژی MU-MIMO

تکنولوژی MU-MIMO یکی از جدیدترین ویژگی های WiFi است، که توسط روترهای پشتیبانی می شود. با توجه به سازگاری بیشتر و بیشتر دستگاه ها با این تکنولوژی ، تفاوت قابل توجهی را در ارتباطات دستگاه های خود با روتر لمس خواهید کرد . MU-MIMO اجازه میدهد تا چندین دستگاه به صورت همزمان از پهنای باند بالا بهره مند شوند، توزیع و ارسال داده ها به صورت موثر تری انجام می شود و شبکه ای با سرعت بیشتر در اختیار شما قرار می دهد. میتوانید ویدیوها را با سرعت بیشتری استریم کنید ،فایل های با حجم بالا را سریعتر جا به جا کنید و از بازی های آنلاین با کمتری تاخیر لذت ببرید.

پیشنهاد دی-لینک AC3150 Ultra Wi-Fi Router DIR-885L/R است.

سیگنال های بی سیم و تکنولوژی Beamforming

در روترهای معمولی بی سیم ، سیگنال های بی سیم با استفاده از چندین آنتن و تکنولوژی  ورودی و خروجی چندگانه (MIMO) ،ارسال می شوند.MIMO اجازه می دهد ، برای انتقال سریعتر اطلاعات ، چندین بسته اطلاعاتی از چندین آنتن به صورت همزمان ارسال شوند . سیگنال های بی سیم به شکل یک دونات با مرکزیت روتر ، در محدوده مورد پوشش پخش می شوند . در ورترهای پیشرفته تر تکنولوژی Beamforming  ، اضافه شده است که موجب می شود روترها عملکرد و پوشش دهی بهتری داشته باشند . روترهای Beamforming   به جای انتشار امواج بی سیم ،دستگاه های موجود در شبکه را شناسایی و ردیابی میکنند، و سیگنال های بی سیم را به صورت مستقیم برای آنها ارسال میکنند . در نتیجه سیگنالی بسیار قوی تر ، مخصوصا برای دستگاه های قابل حمل فراهم می شود.

کیفیت خدمات (QoS)

روترهایی با قابلیت کنترل ترافیک (QoS) ، نوع ترافیک شبکه را آنالیز کرده ( گشت و گذار در اینترنت ، بازی های آنلاین ، اسکایپ و غیره ) و تصمیم میگیرد ترافیک کدام نرم افزار در اولویت بالاتری  قرار دارد . این امر موجب می شود بازی های آنلاین را با کیفیت بسیار بهتری تجربه کنید.

پورت شبکه گیگابیتی

پورت های شبکه در دو سرعت در دسترس هستند :Fast Ethernet با حداکثر سرعت 100مگابیت بر ثانیه و Gigabit Ethernet با حداکثر سرعت 1000 مگابیت برثانیه.اگر شما بیشترین سرعت را در شبکه های کابلی میخواهید ، شما به دنبال پورت های شبکه گیگابیتی هستید.

بهترین گزینه را انتخاب کنید

قابلیت ارتقا

لپتاپ، تلفن های هوشمند، تبلت، کنسول های بازی و تلویزیون های هوشمند، همه دوست داشتنی هستند!!! به کمک یک روتر میتوانید همه دستگاه های خود را به اینترنت متصل نمایید. پیشنهاد دی-لینک AC1200 Wi-Fi Router DIR-822 است.

D-Link DIR-822

دستگاه چندمنظوره

دوست دارید مانند گذشته در کنار خانواده از تماشای یک فیلم خوب لذت ببرید، با داشتن یک روتر میتوانید از تماشای آنلاین فیلم با کیفیت HD بدون وقفه و تاخیر لذت ببرید. پیشنهاد دی-لینک  DIR-879 AC1900 EXO است.

روتر بی سیم سری AC مدل DIR-879 دی-لینک

لذت دسته جمعی

در خانه خود دستگاه های زیادی دارید ، شما یا یکی از اعضای خانواده میخواید به صورت آنلاین ویدیو تماشا کنید و یا از بازی های آنلاین لذت ببرید و یا خانه ای پر از بچه ها با دستگاه های هوشمند دارید . شما نیاز به یک روتر دارید که میتواند نقش چندین دستگاه را به تنهایی ایفا کند.

دی-لینک AC3150 Ultra Wi-Fi Router DIR-885L/R را پیشنهاد میکند.

روتر بی سیم سری AC مدل DIR-885L دی-لینک

هیولا

شما همیشه بهترین ها را میخواهید. استریم ویدیو با کیفیت بالا، بازی آنلاین به صورت همزمان بر روی چندین دستگاه، شبکه بی سیم با سرعت بالا AC و جدیدترین تکنولوژی های بی سیم مانند اتصال هوشمند ( Smart Connect)، اتصالات سه باند (Tri band WiFi) و تکنولوژی(MU-MIMO) .

دی-لینک به شما  AC5300 Ultra Wi-Fi Router DIR-895L/R را پیشنهاد میکند.

روتر بی سیم سه باند MU-MIMO مدل DIR-895L دی-لینک

شرکت آونگ همکاری خود را یا شرکت معظم تایوانی دی-لینک آغاز کرده است و نماینده رسمی محصولات دی لینک در ایران می باشد، نماد شروع همکاری این دو مجموعه عبارت شناخته شده حوزه شبکه (connected) بوده که نشان دهنده شروع اتصالی پایدار و قابل اعتماد برای این مجموعه است. هم اکنون تمام محصولات دی لینک با گارانتی و خدمات پس از فروش شرکت آونگ در سراسر کشور عرضه می شود.