بازگشت کالا و سیاست های بازگشت کالا

کالاهای خریداری شده توسط کاربران از فروشگاه اینترنتی آونگ دارای 7 روز مدت زمان مرجوعی هستند.

تنها کالاهایی با شرایط زیر امکان مرجوعی شدن را دارند:

  • کالای مورد نظر باید در جعبه یا کارتن اصلی خود به همراه فاکتور مربوطه و کلیه ملحقات کالا از جمله کابل، باتری، دفترچه راهنما و … به آونگ مرجوع شود.
  • نوشتن توضیحات یا اطلاعات اضافه رو جعبه محصول و یا مخدوش کردن آن، باعث از بین رفتن امکان استفاده از حق مرجوعی کالا خواهد شد.
  • سرویس مرجوعی کالا فروشگاه اینترنتی آونگ شامل کالاهای ناقص، شکسته شده و آسیب دیده نمی‌شود.
  • سرویس مرجوعی کالا فروشگاه اینترنتی آونگ شامل کالاهایی که به دلیل استفاده نادرست کاربر، وارد شدن ضربه حین استفاده یا موارد دیگر دچار آسیب شده‌اند، نمی‌شود. 

در صورتی که کالای تحویل داده شده به کاربر و کالای سفارش داده شده با یکدیگر مغایرت داشتند، کاربر موظف است مراتب را نهایتاً تا 24 پس از دریافت کالا به آونگ اطلاع دهد.

  • در صورتی که خریدار از کالای خریداری شده رضایت نداشته باشد، در صورت سالم بودن کالا از لحاظ ظاهری و داخلی، با تقبل هزینه ارسال به آونگ می‌تواند کالا را مرجوع کند.

شرایط بازگشت در اثر آسیب دیدگی

جهت مرجوع کردن کالا باید از کارتن یا جعبه‌ای که کالا همراه با آن به خریدار تحویل داده شد، استفاده شود. همچنین سایر ملحقات کالا نیز باید به همان ترتیبی که به خریدار ارائه گردید در کارتن قرار داده شده و ارسال شود.

در صورتی که هنگام تحویل کالا، آسیب وارده به کالا مشخص بود، خریدار می‌تواند از دریافت کالا امتناع کند. در غیر این صورت مسئولیتی متوجه آونگ نخواهد بود.

در صورت مشکل دار بودن کالا، باید در همان روز یا اولین روز کاری بعد از آن، کالا به آونگ مرجوع داده شود.