تبدیل لپتاپ به هات اسپات

چگونه کامپیوتر شخصی‌مان را به یک هات‌اسپات تبدیل کنیم؟

سیستم‌عامل ویندوز می‌تواند کامپیوتر شخصی را به یک نقطه‌ی دسترسی وای‌فای یا هات‌اسپات تبدیل کند. به عبارت دیگر اگر کامپیوتر یا لپ‌تاپ شما به اینترنت دسترسی داشته باشد، این امکان وجود دارد که با تبدیل کردن آن به یک هات‌اسپات، یک شبکه‌ی وایرلس کوچک ایجاد نمود تا دستگاه‌های دیگرتان هم از طریق این شبکه به اینترنت وصل شوند. همراه آونگ باشید تا زیر و بم‌های انجام دادن این کار را با هم مرور کنیم.

روشی ساده برای تبدیل کردن لپ‌تاپ به هات‌اسپات

اگر نمی‌خواهید درگیر منوها و تنظیمات مختلف ویندوز شوید، یک راه ساده برای تبدیل کامپیوتر به هات‌اسپات، استفاده از نرم‌افزاری به نام Connectify Hotspot است. این نرم‌افزار ضمن کاربری ساده‌ای که دارد، امکانات و قابلیت‌های زیادی هم در اختیار کاربر می‌گذارد.

hotspot2016max-screenshot-01

 

تبدیل کامپیوتر به هات‌اسپات به کمک امکانات ویندوز ۱۰

اگر از آخرین بیلد ویندوز ۱۰ استفاده می‌کنید، کار ساده‌ای در پیش خواهید داشت. خوشبختانه مهندسان مایکروسافت در این بیلد از ویندوز یک لغزنده‌ی ساده برای تبدیل کردن کامپیوتر یا لپ‌تاپ به هات‌اسپات در نظر گرفته‌اند. برای فعال کردن این گزینه ابتدا از طریق کلید میان‌بر Win + I وارد تنظیمات شوید و روی گزینه‌ی Network & Internet کلیک کنید.

650x504xwmh_a-650x504-png-pagespeed-gpjpjwpjjsrjrprwricpmd-ic-hf21odncjh

 

در ستون سمت راست منویی که باز می‌شود، روی گزینه‌ی Mobile Hotspot کلیک کنید.

650x523xwmh_b-650x523-png-pagespeed-gpjpjwpjjsrjrprwricpmd-ic-ijtpzkfujo

 

اکنون در قسمت سمت راست منوی جدید، لغزنده‌ی مربوط به گزینه‌ی Share my internet connection with other devices را فعال نمایید. نام و رمز عبور این شبکه را در همین بخش می‌توانید ببینید. اگر می‌خواهید این نام و رمز عبور را تغییر دهید، روی دکمه‌ی Edit کلیک و سپس نام و رمز عبور مورد نظرتان را وارد کنید.

650x523xwmh_c-650x523-png-pagespeed-gpjpjwpjjsrjrprwricpmd-ic-4sxppazv_f

 

ایجاد شبکه وایرلس با لپ‌تاپ در ویندوز ۷

در ویندوز ۷ هم قابلیت به اشتراک گذاشتن اینترنت کامپیوتر یا لپ‌تاپ از طریق ایجاد شبکه‌ی وایرلس وجود دارد. برای این کار باید شبکه‌ای بسازید که در ویندوز ۷ با عنوان ad-hoc network شناخته می‌شود. یک شبکه‌ی ad-hoc در واقع شبکه‌ای ساده و ابتدایی برای وصل کردن چند دستگاه به یکدیگر است. در این مورد این امکان وجود دارد که از طریق این شبکه، اینترنت کامپیوتر یا لپ‌تاپ را به صورت وایرلس در اختیار چند دستگاه دیگر قرار داد.

توجه داشته باشید که با فعال کردن شبکه‌ی ad-hoc کامپیوتر شما دیگر به شبکه‌های وایرلس موجود دسترسی نخواهد داشت. به همین دلیل است که این روش تنها زمانی می‌تواند استفاده شود که کامپیوتر یا لپ‌تاپ از طریق کابل شبکه به اینترنت دسترسی داشته باشند.

برای این کار ابتدا از طریق کنترل پنل وارد منوی Manage Wireless Networks شوید و روی دکمه‌ی Add کلیک کنید.

473x399xsshot20100710185307-png-pagespeed-gpjpjwpjjsrjrprwricpmd-ic-ky_ttvf9wy

در گام بعدی گزینه‌ی Create an ad hoc network را انتخاب نمایید.

504x278xwmh_1-1-png-pagespeed-gpjpjwpjjsrjrprwricpmd-ic-i6m5fkj_gy

در این مرحله نام و رمز عبوری برای شبکه‌ی خود انتخاب کنید. سپس روی دکمه‌ی ok کلیک کنید تا این شبکه ایجاد شود.

536x334xsshot20100709195501-png-pagespeed-gpjpjwpjjsrjrprwricpmd-ic-q3vzaki6c

 

اکنون می‌توانید با هر دستگاهی که می‌خواهید به این شبکه وصل شوید.

308x423xsshot20100710184326-png-pagespeed-gpjpjwpjjsrjrprwricpmd-ic-z9wxrnpx_8

نکته‌ی مهم این‌که در قسمت Properties مربوط به این شبکه‌ی جدید، مطمئن شوید که گزینه‌ی Allow other network users to connect through this computer’s Internet connection فعال باشد. در غیر این صورت اینترنت لپ‌تاپ‌تان در اختیار دستگاه‌های دیگر قرار نخواهد گرفت.

wmh_2-png-pagespeed-ce-z_hcewkyz7

 

برای باز کردن پنجره‌ی Properties روی آیکون مربوط به شبکه‌ی ad-hoc راست کلیک و سپس گزینه‌ی Properties را انتخاب نمایید. در این پنجره وارد تب Sharing شوید و مانند تصویر بالا تیک گزینه‌ی مربوطه را فعال نمایید.

308x423xsshot20100710190219-png-pagespeed-gpjpjwpjjsrjrprwricpmd-ic-mr0yr0hui_

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید