چگونه بعد از دریافت به‌روزرسانی سالانه‌ی ویندوز ۱۰ فضای هاردمان را خالی کنیم؟

آیا شما هم از آن دسته کسانی هستید که برای دریافت و نصب بیلدهای جدید ویندوز ۱۰ شور و اشتیاق دارند و می‌خواهند هرچه زودتر با قابلیت‌ها و امکانات جدید ویندوز آشنا شوند؟ آیا لپ‌تاپ‌تان از درایو اس‌اس‌دی استفاده می‌کند و پس از نصب به‌روزرسانی جدید فضای خالی کمی برای آن باقی می‌ماند؟ همراه آونگ باشید تا با ترفندی ساده روش پاک کردن فایل‌های قدیمی ویندوز و آزاد کردن فضای درایو را با هم مرور کنیم.

زمانی که ویندوزتان را به‌روزرسانی می‌کنید، ویندوز به صورت خودکار فایل‌های ویندوز قبلی را پشتیبان‌گیری می‌کند تا در صورت بروز اشکال، امکان بازگشت به نسخه‌ی قبلی ویندوز وجود داشته باشد. اما این فایل‌های پشتیبان فضای زیادی اشغال می‌کنند و در نتیجه اگر درایو شما حجم کمی داشته باشد، آن وقت ممکن است با مشکل مواجه شوید.

نگران نباشید! می‌توانید به راحتی فایل‌های پشتیبان ویندوز قبلی را پاک و فضای درایوتان را آزاد کنید. البته توجه داشته باشید که با این کار، دیگر امکان بازگشت به نسخه‌ی قبلی ویندوز وجود ندارد. پس پیش از پاک کردن فایل‌های پشتیبان ویندوز قبلی، مطمئن شوید که نسخه‌ی فعلی ویندوزتان خوب کار می‌کند!

2016-08-04_184228

 

برای این کار، ابتدا کلید ویندوز را نگه دارید و دکمه‌ی I را فشار دهید تا اپ تنظیمات یا Settings باز شود. سپس روی گزینه‌ی System کلیک کنید و به قسمت Storage بروید. بعد روی درایوی که ویندوز ۱۰ روی آن نصب شده (که معمولاً درایو C است) کلیک کنید. در فهرستی که به نمایش در می‌آید، به پایین اسکرول کنید و گزینه‌ی Temporary Files را بیابید. در این منو تیک گزینه‌ی Previous versions of Windows را فعال کنید و در آخر روی دکمه‌ی Remove Files کلیک کنید.

با این ترفند ممکن است چیزی بین ۱۰ الی ۱۵ گیگابایت از فضای درایوتان آزاد شود. از این فضای خالی لذت ببرید!

 

منبع: makeuseof

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید