اس‌اس‌دی پرسرعت SP550

ای‌دیتا اس‌اس‌دی پرسرعت و خوش‌قیمت SP550 را وارد بازار کرد

ای‌دیتا، تولیدکننده‌ی خوش‌نام حافظه‌های ذخیره‌سازی و ماژول‌های رم پرقدرت، به تازگی یک اس‌اس‌دی جدید را وارد بازار کرده است. این اس‌اس‌دی که با نام تجاری SP550 شناخته می‌شود در رده‌ی اس‌اس‌دی‌های خوش‌قیمت ای‌دیتا قرار می‌گیرد، با این توضیح مهم که در این اس‌اس‌دی از معماری سلّول‌های سه‌لایه یا triple-level cell (یا به اختصار TLC) استفاده شده است تا در آن شاهد بهترین عملکرد باشیم. اس‌اس‌دی SP550 که برای کاربران معمولی در نظر گرفته است، نخستین درایو ای‌دیتا است که از کنترلر سیلیکون موشن SM2256 استفاده می‌کند. این کنترلر از فناوری NANDXtend بهره می‌گیرد تا ای‌دیتا بتواند از فناوری‌هایی مانند LDPC ECC و موتور RAID برای محافظت بهتر از اطّلاعات، پایداری و سازگاری بیشتر استفاده کند. همچنین فناوری کَش SLC نیز به کار گرفته شده است تا عملکرد این اس‌اس‌دی تا جای ممکن بهتر شود.

نلسون دوآن، معاون بازاریابی سیلیکون موشن درباره‌ی این کنترلر جدید می‌گوید: «عرضه‌ی اس‌اس‌دی SP550 ای‌دیتا با کنترلر SM2256 ما نشانه‌ی سازگاری و فراگیر شدنِ اس‌اس‌دی‌ها در آینده‌ی نزدیک است. اس‌اس‌دی‌هایی که از معماری سه‌لایه استفاده می‌کنند، خریدِ اس‌اس‌دی‌های قدرتمند و کم‌مصرف را برای بسیاری از کاربران امکان‌پذیر کرده‌اند.»

کوین چن، معاون ای‌دیتا، توضیح می‌دهد: «اس‌اس‌دی SP550 ما از فناوری TLC NAND استفاده می‌کند که ای‌دیتا آن را بهینه کرده است تا بهترین عملکرد، همراه با پایداری و امنیت بالا در اختیار کاربران قرار بگیرد. اگر مصرف‌کننده‌ی نهایی دنبال ابزار ذخیره‌سازیِ خوب و پرسرعت و مناسبِ سخت‌افزارهای مدرن باشد، این اس‌اس‌دی انتخابی مطمان به حساب می‌آید.»

 

به‌روزرسانی سخت‌افزاری ایده‌آل با قیمت مناسب

اس‌اس‌دی SP550

همان‌طور که اشاره کردیم، SP550 ترکیبی از فناوری و قیمت را پیشنهاد می‌دهد که آن را به عنوان انتخابی فوق‌العاده برای به‌روزرسانی سخت‌افزاری برای یک کامپیوترهای مدرن و معمولی‌تر تبدیل می‌کند. در مقایسه با اس‌اس‌دی‌های دیگر، SP550 دوامِ قابل توجّهی دارد. این دوام با شاخصه‌ی «مجموعِ بایت‌های نوشته شده» یا total bytes written (یا به صورت مختصر TBW) مشخّص می‌شود. این شاخصه، به زبان ساده، معلوم می‌کند که یک ابزار ذخیره‌سازی، حداکثر تا چند بار می‌تواند پُر و خالی شود. TBW بالاترِ اس‌اس‌دی SP550 نیز نشان می‌دهد این اس‌اس‌دی دوام قابل ملاحظه‌ای دارد.

همچنین SP550 از فناوری کشِ SLC استفاده می‌کند که باعث می‌شود این اس‌اس‌دی در صورت لزوم سرعت خواندن و نوشتنِ بالاتری در اختیارمان بگذارد. یکی دیگر از فناوری‌های به کار رفته در این ابزار ذخیره‌سازی، فناوری SATA DevSlp یا SATA Device Sleep است. اگر کامپیوتر یا لپ‌تاپ شما مشغولِ کار با اس‌اس‌دی نباشد، فناوری DevSlp اس‌اس‌دی را به حالت خواب می‌برد تا مصرف انرژی آن پایین‌تر بیاید. در نتیجه برق باتری لپ‌تاپ‌تان بیهوده تلف نخواهد شد.

 

پشتیبان‌گیری و مدیریت کامل‌تر برای محافظت بهتر از اطّلاعات

اس‌اس‌دی پرسرعت SP550 ای دیتا

یکی دیگر از فناوری‌های به کار گرفته شده در SP550، فناوری LDPC ECC است. این عنوان از سرواژه‌نویسی low-density parity check error correction ساخته شده است که در واقع نوعی فناوریِ تصحیح خطا است. کارکرد این فناوری هم این است که خطای داده‌ها را به حداقل می‌رساند تا طول عمر اس‌اس‌دی به حداکثر برسد. خطای پایین‌تر و عملکرد بهتر در ذخیره‌سازیِ اطّلاعات به معنای عملکردِ بهتر و پایدارترِ سیستم به طور کلّی نیز هست و از فرسوده شدنِ بیش از حدِ «نند فلش» جلوگیری می‌کند.

همراه SP550 نرم‌افزار آکرونیس نیز عرضه می‌شود که راه حلّی ساده و مطمان برای انتقال اطّلاعات از روی هارد قدیمی به روی اس‌اس‌دی جدید است. نرم‌افزار تول‌باکس ای‌دیتا نیز ابزاری مناسب برای زیر نظر گرفتن و مدیریت اس‌اس‌دی است. این نرم‌افزار اطّلاعات مربوط به وضعیت کلّی درایو، میزان کارکرد و طول عمر آن را مشخّص می‌کند.

 

برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت ای‌دیتا مراجعه کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید